Як привчити кішку їздити в машині
Найчастіше тварини бояться їздити в автомобілі. Як правило, перша поїздка у кошеня відбувається зовсім у невеликому віці. Його відвозять до ветеринара для того, щоб обстежити, зробити необхідні щеплення, детальніше про щеплення читайте на сайті www.rossignol.com.ua. Звичайно, приємного враження у малюка від поїздки не залишається. Стрес від автомобіля, потім від незнайомого приміщення та людей – це точно не найкраще середовище для спокою тварини.
У якому віці краще привчати тварину до поїздок
Чим менше тварина, тим простіше їй звикнути до чогось. Перед тим, як привчити кошеня до поїздок, потрібно розпочати з підготовки. Поставте перенесення на місце, де малюк любить грати. Він не повинен сприймати її як щось жахливе, де його запруть і невідомо, що буде далі. Перенесення слід відкрити, щоб кошеня могло ховатися в ній, сприймати її як будиночок, безпечний і улюблений.
Якщо ви хочете перевозити тварину в одязі, пам’ятайте, що не можна привчати дитину до одягу відразу після магазину. Вона має полежати вдома, насититися домашніми запахами. Тільки після цього її можна використовувати.
Чим кішка старша, тим складніше її привчити до поїздок. Тому якщо є можливість і ви збираєтеся їздити часто зі своєю твариною – не затягуйте її привчання. Коли кошеня звик до перенесення, можна закривати її та переносити по будинку. Дуже акуратно, щоб вихованець не відчував жодного занепокоєння.
Як привчати до автомобіля
Бажано, щоб діяли кілька людей. Коли ви донесли кішку до машини, потрібно поставити перенесення до салону, закрити двері та відкрити перенесення. У малюка не повинно бути відчуття, що воно знаходиться в замкнутому просторі, у клітці. Одна людина може гладити чи грати з твариною, а друга – завести машину. Після цього потрібно подивитися, як відреагує кошеня на заведений двигун. Якщо все гаразд – можна акуратно розпочинати рух. У цей час малюка можна гладити, розмовляти з ним.
Коли ви зрозумієте, що кошеня звик – можна буде його возити просто на передньому сидінні. Для безпеки бажано використовувати шлейку, тому що тварина може чогось злякатися і спробувати вистрибнути у вікно. Звичайно, в ідеалі їздити з кішкою при зачинених вікнах, але якщо ви їх відкриваєте – пам’ятаєте про цей момент. Шлейка повинна давати свободу руху, але не дозволити тварині вискочити у віконце. Водію теж слід бути акуратнішим, щоб кішка не налякала його різким стрибком. Звичайно, найбезпечніше возити тварину у перенесенні.