Дезодорант власноруч. Багато рецептів

На сьогоднішній день дезодорант – це частіше необхідність, ніж розкіш. Нормальна людина, незалежно від стану здоров’я та способу життя, виділяє в середньому до 1 літра поту на день. Але сам собою піт не пахне. Запах з’являється при впливі поту на бактерії (бромбактерії та дифтероїди), що знаходяться на шкірі. Вони розмножуються з швидкістю, і запах з’являється теж швидко.

Для того щоб людина могла позбутися неприємного амбре, сучасна парфумерна промисловість створила величезний арсенал дезодорантів та антиперспірантів. Принцип дії звичайних дезодорантів полягає в тому, що вони знищують бактерії, що знаходяться на поверхні шкіри, і таким чином запобігають появі неприємного запаху. Відбувається це за рахунок наявності у складі дезодоранту бактеріостатиків: триклозану чи фарнезолу.

Триклозан знищує найслабші види бактерій. Бактерії, що вижили, при цьому починають розмножуватися з величезною швидкістю, що призводить до необхідності використовувати ще сильніші засоби. Дія триклозану може викликати алергію, що негативно позначиться на роботі печінки.

Дезодорант власноруч. Багато рецептів

Фарнезол діє м’якше, ніж триклозан, тому має сенс при покупці віддати перевагу йому.

Існують парфумовані дезодоранти. На відміну від звичайних дезодорантів, вони не знищують бактерії, а лише заглушають сильнішим ароматом неприємний запах поту.

Але і вони можуть спричинити алергію, астму, запаморочення. А людям з дуже сухою чутливою шкірою краще не використовувати парфумовані дезодоранти, т.к. у них зазвичай міститься спирт, що сушить шкіру.

Антиперспіранти не знищують бактерії та не вбивають їх. Вони пригнічують потовиділення. Відбувається це завдяки солям алюмінію, які закупорюють пори та не дають поту виходити назовні. При цьому вони можуть проникати всередину організму і накопичуватися там, викликаючи різні важкі хронічні захворювання.

Важливо!

Антиперспіранти не можна використовувати перед тим, як ви маєте на увазі сильно пропотіти (на пляжі, у спортзалі, у лазні тощо). Є ризик отримати серйозне запалення в області пахв.

І в антиперспіранті і в дезодоранті можуть бути парабени, що використовуються як консерванти. Ці речовини можуть спричиняти рак молочних залоз. Зловісна статистика стверджує, що пухлини найчастіше розташовуються в тій частині грудей, яка найближче розташована до пахвової області і, природно, піддається атаці парабенів.

А що робити? На дворі XXI століття, а не Середньовіччя, коли запах поту заглушували сильними духами, а він все одно пробивався, отруюючи життя оточуючим. Напевно потрібно звернутися до наших бабусь, які жили не в Середні віки, а в не так далеко минулому XX столітті. Чим же вони користувалися? Адже дезодоранти – винахід недавній.

Содовий дезодорант – найпростіший

Нанести харчову соду на вологі пахви. Злегка втерти, залишки змахнути. І жодного запаху!

Дезодорант із паленими галунами

Нанести на сухі, чисто вимиті та виголені пахви палені галун. Запаху не буде кілька діб, як би ви не потіли.

Дезодорант власноруч. Багато рецептів

Дезодорант з ефірною олією апельсинового дерева

Нанести кілька крапель олії апельсинового дерева на палець і втерти в чисто вимиті та виголені пахви. Запаху не буде цілий день.

Дезодорант з кокосовою олією

Змішати 0,5 склянки питної соди та таку ж кількість кукурудзяного крохмалю, додати 10 ст.л. кокосової олії і все ретельно перемішати. Отриману густу пасту наносити в пахвові западини. Кокосова олія має антибактеріальні властивості і приємний, легкий запах кокосу, тому це відмінне доповнення соде (від запаху) і крохмалю (від вологості). Отриману суміш можна помістити в порожній контейнер від дезодоранту і користуватися ним стане так само зручно, як і промисловим. Зберігати контейнер із дезодорантом потрібно в холодильнику.

Дезодорант із бджолиним воском

Розтопити 2 ст. бджолиного воску та ретельно змішати з 2 ст.л. оливкової олії. Зняти з вогню та додати 1 ч.л. ефірної олії лаванди та розмарину. Отриману суміш налити в порожню ємність від твердого дезодоранту, почекати доки не затвердіє.

Дезодорант з маслом ши та маслом какао

Змішати 0,5 склянки питної соди, 0,5 склянки кукурудзяного крохмалю, по 5 ст. олії ши та олії какао. Можна додати для аромату 3 краплі ефірної олії чайного дерева. Цей абсолютно надійний дезодорант захистить від запаху поту не гірше за фабричний.

Чоловічий дезодорант з ефірними оліями

Взяти по 5 крапель ефірних олій лаванди, шавлії, лимона, чебрецю та 10 крапель розмарину, змішати їх і додати в 5 мл горілки, долити 50 мл столового оцту та 250 мл джерельної води. Профільтрувати, перелити у флакон із розпилювачем.

Відвар кори дуба від запаху поту

Залити 1 ст. кори дуба 1 склянкою окропу, поставити на вогонь, довести до кипіння, зняти з вогню і настоятися 1 годину. Ватним тампоном, змоченим у відварі, протирати чисті пахви.

Настій насіння анісу від запаху поту

Взяти 2 ч. л. насіння анісу, залити 1 склянкою окропу, настояти 15 хвилин, процідити. Ватним тампоном, змоченим у настої, протирати чисті пахви.

Ромашковий настій від запаху поту

Залити 6 ст. квіток ромашки 1,5 склянками кип’яченої води, наполягати

1:00 під кришкою. Настій процідити і додати|добавляти| в нього 2 ст.л. соку білої смородини. Протирати чисті пахви.

Трав’яний збір від запаху поту

Заварити 2 склянками окропу взяте в рівній пропорції (по 1 ст.л.) насіння фенхелю, деревій та кору калини. Протирати шкіру цим настоєм вранці та ввечері.

Це цікаво.

Виникнення запахів завжди породжує емоції. Запахи діють людей по-різному, той самий запах може в різних людей викликати різні емоції, часом прямо протилежні. Але запахи рослин найчастіше викликають позитивні емоції, причому сприятливо діють на організм. Так, ще в давнину було помічено про унікальну дію на людей аромату троянд. Заспокійливу дію надавав запах м’яти, а збуджуючу – запах евкаліпту.

Увага! Перед застосуванням проведіть тест на шкіру. Якщо з’явиться почервоніння або печіння, відмовтеся від застосування.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *